Revista Luceafărul
  • Caută pe sit


Colecţia revistei

Anul 1

Anul 2

Anul 3

Anul 4

Anul 5

Anul 6

Fondat 2009 • ISSN 2065 - 4200 Anul 12 → 2020

Premiile Concursului Naţional Dor de Dor – Revista literară ,,DOR de DOR”

Premiile Concursului Naţional Dor de Dor – Revista literară ,,DOR de DOR” Localitatea Dor-Mărunt, judeţul Călăraşi, august 2013

 CONCURSUL NAŢIONAL  DE POEZIE, POEZIE PENTRU COPII,  PROZĂ, CRITICĂ LITERARĂ, ESEU, REPORTAJ LITERAR, EPIGRAMĂ,  PICTURĂ  ŞI FOTOGRAFIE ARTISTICĂ DOR de DOR

  1. PREMIUL DE EXCELENŢĂ – CENACLULUI ,,MIRCEA ELIADE”  AL ELEVILOR  DIN ŞCOLILE GENERALE ŞI LICEELE DIN ORAŞUL CERNAVODĂ  CONDUS DE PROF. LAZEA NECULAI  PENTRU PROMOVAREA POEZIEI  AUTENTICE
2. PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU POEZIA PATRIOTICĂ – ROMEO TARHON (BUCUREŞTI)
3. PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU POEZIA RELIGIOASĂ –  MIRCEA DORIN ISTRATE (TG. MUREŞ)
4. PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU  ORIGINALITATEA VERSULUI CLASIC ROMANESC – VIORICA CĂTUNEANU (ILVA MARE-BISTRIŢA-NĂSĂUD)

 1. MARELE PREMIU PENTRU POEZIE „Dobre Marin Corneliu” – MIHAI  DOREL    GAFTONEANU (BOTOŞANI)
2. PREMIUL PENTRU ORIGINALITATEA VERSULUI  CLASIC ROMÂNESC – ADĂSCĂLIŢEI  MARIANA (DOROHOI – BOTOŞANI)
3. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE – TATIANA SCURTU-MUNTEANU (GALAŢI)
4. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE  –  MĂDĂLINA ELENA BARBU  (VĂLENII DE MUNTE)
5. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE – THEODOR  RÂPAN (BUCUREŞTI)
6. PREMIUL 1 PENTRU  POEZIE DEDICATĂ POETULUI NAŢIONAL  MIHAI EMINESCU – LUNGU CAMELIA  (CERNAVODĂ)
7. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE DEDICATĂ POETULUI NAŢIONAL MIHAI EMINESCU – CHIBZUI VIOREL (CERNAVODĂ)
8. PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – MARIANA EFTIMIE KABBOUT (GALAŢI)
9. PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – ION GAGHI  (GIURGIU)
10. PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – VERA CRĂCIUN (GALAŢI)
11. PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – IOANA BURGHEL  (MOTRU – JUD. GORJ)
12. PREMIUL 3  PENTRU  POEZIE – RAVECA VLAŞIN (DEJ – CLUJ )
13. MENŢIUNE 1 PENTRU POEZIE – GEAMĂNU DORINA  (CĂLĂRAŞI)
14. MENŢIUNE 1 PENTRU POEZIE – VIŢELARU LOREDANA NICOLETA (HUŞI)
15. MENŢIUNE 2 POEZIE – JURCA MARINELA FLORINA (LOVRIN – JUDEŢUL TIMIŞ)
16. MENŢIUNE 2 POEZIE- SPIRIDON ELENA (FLĂMÂNZI – BOTOŞANI)

1. MARELE PREMIU PENTRU PROZĂ – FLORENTINA LOREDANA DALIAN (SLOBOZIA-IALOMIŢA)
2. PREMIUL 1  PENTRU PROZĂ – LIVIU CHIFANE (BRĂILA)
3. PREMIUL 1  PENTRU PROZĂ – AURELIA CORBEANU (CURTEA DE ARGEŞ)
4. PREMIUL 2  PENTRU PROZĂ – ION MORARU (GALAŢI)
5. PREMIUL 2  PENTRU PROZĂ – BOBICĂ RADU COSTEL (VASLUI)
6. PREMIUL 2  PENTRU PROZĂ – PENU MIRELA (BUCUREŞTI)
7. PREMIUL 3  PENTRU PROZĂ – MARIAN  MALANCIU (SLATINA – OLT)

1. PREMIUL 1 PENTRU ESEU – IAGĂRU DINA SORIN MARIAN (PITEŞTI)
2. PREMIUL 2 PENTRU ESEU – ALEXANDRA BENEA (PIATRA-NEAMŢ)

1. PREMIUL 1  PENTRU EPIGRAMĂ- FLORIN ROTARU (BUZĂU)
2. PREMIUL 1  EPIGRAMĂ – IOAN  TODERAŞCU (COSTEŞTI – VASLUI)
3. PREMIUL 1  EPIGRAMĂ- NICU STANCU  (IAŞI)

1. PREMIUL 1  PENTRU REPORTAJ – DUŞAN MONICA (RÂBIŢA – HUNEDOARA)
2. PREMIUL 2  PENTRU REPORTAJ – MIRON ŢIC ILIA (JUDEŢUL HUNEDOARA)

1. PREMIUL 1  POEZIE PENTRU COPII – LIDIA BATALI (BUCUREŞTI)
2. PREMIUL 1  POEZIE PENTRU COPII – IULIANA VĂDUVA (BUCUREŞTI )
3. PREMIUL 2  POEZIE PENTRU COPII – MONICA GHERGHEL  (BUCUREŞTI, n. BOTOŞANI)

1. PREMIUL 1- PICTURĂ – STELUŢA NISTORESCU (BUCUREŞTI)
2. PREMIUL 1- PICTURĂ – DUŢULESCU CRISTIAN (BUCUREŞTI)
3. PREMIUL 1- PICTURĂ ŞI GRAFICĂ – CONSTANŢA ABĂLAŞEI-DONOSA (BRĂILA)
4. PREMIUL 2- PICTURĂ – GABRIEL IONUŢ IOANICIU (ALBA-IULIA)

 



Abonare la articole via email

Introduceți adresa de email pentru a primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

Alătură-te celorlalți 2.617 abonați

Lasă un comentariu

Drept de autor © 2009-2020 Revista Luceafărul. Toate drepturile rezervate.
Revista Luceafărul foloseşte cu mândrie platforma de publicare Wordpress.
Server virtual Romania

Statistici T5